taşınırken lazım olan şeyler

Taşınırken Lazım Olan Şeyler Nelerdir

Yazımızda taşınırken lazım olan şeyler hakkında pratik vermeye çalışacağız. Çoğu insan özellikle genç kuşak ev taşırken zorlanabilir ve acemilik çekebilir. Eşyalar nasıl toplanacak, mobilyaları kim söküp takacak ,beyaz eşyalar için usta çağırmak gerekir gibi pek çok bilinmeyen konu karşılarına çıkar. Öncelikle hayatında ilk defa Bir Adana evden eve nakliyat firması ile çalışacak kişiler firma seçerken temkinli olmalıdır. Çünkü her firmanın verdiği hizmet farklı olabilir.

Taşınırken Size Neler Lazım Olacak ?

Taşıma şirketleri neleri yapacak isterseniz önce ondan bahsedelim. Ev taşıma firmaları mutfak eşyaları gibi küçük eşyaları toplar ,beyaz eşyaları söker ,mobilyaları söker takar. Kısacası kaba eşyaları paketleme ve montaj işlerini yapar. Taşınırken size koli,bant gibi eşyalar lazım olacaktır. Elbiselerinizi ve kişisel eşyalarınızı toplamak için bunlara ihtiyaç duyarsınız.

Temel olarak ilk taşındığınızda eşyaların yerini bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu yüzden kendinize bir çanta ve koli ayarlayın. Bu koliye kumandalar,kimlik gibi önemli evraklar kısacası yeni evde acil lazım olacaksa eşyaları bilindik şekilde yükleme yaptırın.

Temel temizlik malzemeleri – Yeni evinizde o ilk, görkemli anı hayal ettiniz. Dolaplar geniş, zeminler pırıl pırıl ve tuvaletler temiz. Ama değiller. Muhtemelen, taşındığınız evin, vardığınızda en iyi durumda olmayacağıdır. Önceki sahipler, siz taşınmadan önce yeri temizlemiş olsalar bile, evde hala köşelerde saklanan birkaç toz tavşanı olacaktır – bahsetmiyorum bile, yerlerin hareket sırasında biraz kirleneceğinden emin olabilirsiniz. Birkaç yer değiştirmeden sonra, taşınmanın ilk gününde elinizin altında temizlik malzemelerine sahip olmanız gerektiğini zor yoldan öğrendim. Yanınızda getirmeniz gereken bazı malzemeler şunları içerir:

 • Kağıt havlu
 • Yüzeyleri ve buzdolabının içini sterilize etmek için çok amaçlı temizleme spreyi ve clorox mendiller
 • Küçük vakum veya el tipi vakum
 • Bulaşıklar için paçavra ve süngerler
 • Bulaşık makinesi deterjanı
 • Çamaşır deterjanı
 • Süpürge ve faraş
 • Tuvalet kaşığı temizleyici

Piller – En çok gözden kaçan öğelerden biri de, bir hareket için ambalajlama söz konusu olduğunda en önemli öğelerden biri olur: piller! İnan bana, ilk hafta onlara ihtiyacın olacak. Çalışmayan bir TV kontrolü veya bip sesini kesmeyen bir duman dedektörü olsun, elinizde pillerin olmaması ilk birkaç gün ve gece sizi çıldırtacaktır. İlk gün / gece gücünüzün açık olup olmayacağından emin değilseniz, el fenerine ve tabii ki daha fazla pile ihtiyacınız olacak.

Şarj Cihazları – Son olarak, elektronik şarj cihazlarınızı unutmayın! Bunlar kolayca rastgele bir kutuya atılabilir veya eski evde geride bırakılabilir (tanrı korusun). Herkesin telefon şarj cihazını, bilgisayar şarj cihazını ve diğer önemli şarj cihazlarını ayrı bir çantaya veya kutuya koyduğunuzdan emin olun. Ne de olsa kimse ilk haftasını yeni evinde ölü bir telefonla geçirmek istemez.

Araç Seti – Ne yaparsanız yapın, araç setinizi unutmayın! Eşyalarınızla birlikte paketlerseniz, kutuyu açıkça etiketlediğinizden emin olun. Yeni bir evde yaşamanın ilk günü ve haftasında bir alet çantasına ihtiyaç duyma şansınız çok yüksektir. Henüz duvara resim asmamış olsanız da, yeni evinizin ilk gününde muhtemelen ölçüm bandı ve maket bıçağı gibi basit aletlere ihtiyacınız olacak. Taşımadan önce araç setinizin aşağıdaki öğeleri içerdiğinden emin olun:

 • Çekiç
 • Çok boyutlu tornavidalar
 • Ölçüm bandı
 • Pense
 • Maket bıçağı (kutuları açmak için)

 

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara Evden Eve Nakliyat