Adana Ambalajlı Taşımacılık

Evden eve taşımacılık denildiğinde akla ilk gelen konu eşyaların zarar görmeden taşınmasıdır. Eşya taşınırken, araca yüklenirken ya da yeni adresine ulaşırken çizilmesi, kırılması ya da duvarlara sürterek duvarı çizmesi gibi durumlar istendik durumlar değildir ve bu hem müşteri için hem de nakliye elemanlarımız için sonucu hoş olmayacak problemlerdir.

Bu tarz olumsuzluklara mahal vermemek için taşıma şirketi olarak bazı önlemlerin alınması önemli bir konudur. Alacağı önlemler ne kadar kaliteli olursa şirketin tercih edilmesi de o kadar yüksek olacaktır. Firmamız sizlerin memnuniyeti için bazı tedbirleri hizmete sunmaktadır. Adana ambalajlı taşımacılık olarak bu sektörde alanında başarılı bir firma olarak yıllardır hizmet vermekteyiz. İster evden eve nakliyat olsun ister asansörlü taşımacılık hizmeti kullanılsın doğru paketleme ve ambalajlama yapılmadığı takdirde eşyaların zarar görme ihtimali hep olacaktır.

Ambalajlı Taşımacılık Nedir?

Güvenilecek firmayı bulmak ve onlara eşyalarınızı teslim edebilmek gerçekten zor bir meseledir. Firmaların bu konularda cazip seçenekler sunarak müşterileri rahatlatması ve ikna etmesi gerekmektedir. Adana ambalajlı taşımacılık hizmetimizle ve profesyonel ekibimizle siz müşterilerimize hitap etmekteyiz.

Ambalajlı taşımacılık kabaca eşyaların zarar görmesini engellemek için birçok farklı materyal ve metotla eşyaları sarma işlemidir. Dış darbelere karşı bir bariyer görevi gören bu ambalaj, toz ve lekelenmelere karşı da bir önleme yoludur. Ambalajlı taşımacılık hijyen konusunda da önemli bir buluştur.

Özet Paket ve Ambalaj Malzemeleri

Paketleme ve ambalajlama işlemi tecrübesiz bir elemanın üstünkörü yapmasıyla gelişebilecek olumsuz durumlarda eşyanın hasar görmesi engellenememiş olacağı gibi yanlış materyallerin yanlış eşyaya uygulanması da yine eşyanızın zarar görmesini engellemeyecektir. Bu konuda uzman olan Adana ambalajlı taşımacılık birimi olarak, alanında uzman ve tecrübeli elemanlarımızla bu sektörde kaliteli hizmetler sunmaktayız.

Kullanılan Malzemeler

Ambalajlama ve paketleme hizmetlerinde koliler, kartonlar, havalı naylonlar ve streç naylonlar, koli bandı, karton fıçı ve balonlu naylon gibi birçok materyalle yapılmaktadır. Her birinin kendine ait kullanım alanları olduğu gibi, birkaçı bir arada da kullanılmaktadır. Doğru kullanılan malzeme ile sarılacak ya da paketlenecek eşyanız herhangi bir hasar almadan, güvenli bir şekilde adrese taşınır. Kullanılan tüm bu malzemelerin ise kaliteli ve dayanıklı malzemeler olması, gerilme anında yıpranmaması ya da yırtılmaması gerekmektedir.

Eşyanın paketlenmesi ve ambalajlanmasından önce ise alanında ustalaşmış firma marangozumuz devreye girip eşyanın gerekiyorsa önce de montesini düzgün bir şekilde yapıp, paket ve ambalajlama işine ondan sonra geçmektedir. Aynı şekilde gidilen adreste de ambalajından ya da paketinden özenli bir şekilde çıkarılan eşyanın istenen alana yeniden montelenip kurulması işlemini yine firmamız üstlenmektedir. Adana ambalajlı taşımacılık birimimiz olarak eşyalarınızı gerekli talimatlara uyarak, büyük bir özen ve titizlikle taşır ve işimizi ciddiye alırız.

Kaç Çeşit Ambalajlama Türü Vardır?

Ambalajlı taşımacılıkta taşınacak eşyaya göre uygulanan 3 çeşit ambalajlama türü vardır. Bu ambalajlama türleri taşıma elemanlarımız tarafından eşyanın durumuna göre tercih edilen yöntemlerdir.

Birincil Ambalajlama (İç Ambalaj) yöntemi, tüketici ambalajı ya da satış ambalajı olarak da bilinmektedir. Eşya ile direkt temas halinde olan ilk ve asıl sargı yöntemidir. Bu yöntem daha az zarar görebilecek, basit eşyalar için tercih edilir.
İkincil Ambalajlama (Grup Ambalaj) yöntemi, dış ambalajı olarak bilinir. Birincil ambalajı sarar ve birkaç eşyanın bir arada, toplu bir şekilde götürülmesine olanak sağlar. Daha korunaklı bir yöntemdir ve birkaç eşyanın bir arada paketlenmesi ile daha az eşya taşıma olanağı sağlar.
Üçüncül Ambalajlama (Nakliye Ambalajı) yöntemi, birincil ve ikincil ambalajla sarılmış olan eşyaların nakliye aracında ya da nakliye esnasında zarar görmesini engellemek için tasarlanmış bir yöntemdir. Oluklu mukavva koliler bu yöntemde en çok kullanılan malzemelerden biridir.

Taşımacılıkta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşya taşıma firmalarının tecrübeli elemanlardan oluşması önemlidir. Aksi halde yanlış malzemeyi yanlış eşyada kullanarak eşyanın zarar görmesine sebep olacaklardır. Bu işlemler büyük dikkat gerektirir. Firmamız bu konuda alanında uzman çalışanlarımızla hizmet vermektedir. Ayrıca eşyaların paketlenme işlemi sırasında numaralandırma yöntemi kullanılmalıdır. Eşyalar paketlendikten sonra hangi odadan alındıysa diğer adrese ulaşıldığında da o odaya bırakılmalıdır. Bu sürecin atlanması yerleştirilirken hem zaman kaybına sebep olacak, hem de kargaşa yaratarak strese sebep olacaktır.

Taşınma esnasında büyük dikkat gerektiren eşyaların içinde elektronik eşyalar ve mutfaklarda kullanılan kırılabilecek eşyalar vardır. Elektronik eşyalar personelimiz tarafından önce kraft kağıtlara sarılır, ardından havalı naylonlar kullanılarak koruma sağlanır. Kırılabilecek eşyalar ise içinde köpük materyali bulunan koliler ile taşınmaktadır.

 

Ankara Evden Eve Nakliyat