Adana Piano Taşıma

Adana piyano taşıma olarak piyanolarınızı hızlı ve güvenli şekilde istediğiniz noktaya ulaştırıyoruz. Alanında uzman ve deneyimli ekibimiz ve kaliteli ekipmanlarımızla piyanonuzda hasar olmadan taşıma işlemi gerçekleştiriyoruz. Piyanolar büyük olduğu için taşınması ve indirilip bindirilmesi zor bir eşyadır. Bunun için deneyimli personel gereklidir. Piyano taşımacılığında, ağırlığı ve boyutu taşıma esnasında sorun olmaması için önceden bilinmelidir.

Piyanoların Özelliklerine Göre Taşınması

Piyanolar genellikle ağır ve büyük boyuttadırlar. Ayaklı ve tekerlekli modelleri olduğu gibi farklı şekillerde modelleri de vardır. Piyanolar taşınmadan önce özellikleri bilinmeli, tekeri veya ayağı varsa bunlar çıkarılmalıdır. Ayrıca piyanoların ağırlıklarına göre kullanılacak personel sayısı belirlenmeli ve bu personellere taşıma esnasında rahat olacakları ekipmanlar tahsis edilmelidir. Piyanoların bir başka özellikleri ise, hassas olmalarıdır.

Uzun mesafeli taşıma işlemlerinde piyanoları koruma altına almak için birden fazla örtücü kullanılabilir ve piyanolar farklı malzemeler ile kuru tutulmaya çalışılabilir. Özellikle uzak mesafelerde piyanoların nemlenmemesi ve hasar görmesini engelleyecek koruma malzemeleri kullanılmalıdır. Piyanoda önemli olan ana gövdedir ve özellikle bu gövde battaniye ile koruma altına alınmalıdır. Piyanolarda üst kapak, klavye kapağı, ön kapak ve alt kapaklar bulunur.

Taşıma öncesinde bu kapaklar sökülmeli ve yine battaniye yardımıyla paketlenmelidir. Bu piyanolar büyük ve ağır oldukları için merdivenden indirilirken veya çıkarılırken 2 kişi taşımalıdır, biri aşağıdan biri de yukarıdan olmak üzere dengeli şekilde taşınmalıdır. Piyanoların çeşitlerine göre de farklı taşıma işlemleri gerçekleştirilmelidir. Alanında deneyimli ekibimizle piyanolarınızın özelliklerini gözeterek kaliteli bir hizmet veriyoruz.

Kuyruklu Piyano Nasıl Taşınır?

Adana piyano taşıma evinizde bulunan en büyük eşya olan piyanoyu hassas şekilde taşıyor. Piyanolar yaklaşık 10000 farklı parçaya ve 88 tane tuşa sahip bir enstrümandır. Aynı zamanda piyanolar kuyruklu piyano, dijital piyano ve konsol piyano olarak 3 farklı modele sahiptir. Kuyruklu piyanolar 250 ila 400 kg arasındadır ve bu yüzden taşınması zordur. Kuyruklu piyanolarınızı iki kat paketleyerek taşıma hizmet veriyoruz. Ayrıca paketleme esnasında konsol piyanonuzun tekerlek ve ayaklarını çıkararak tekerlekli ve palet taşıyıcı kullanarak evinizden dik şekilde çıkarıyoruz.

 

adana piano taşıma

Konsol Piyano Nasıl Taşınır?

Konsol piyanolar da yaklaşık 130 ila 350 kg arasındadır. Hassas mekanizmaları nedeniyle ağırlıkları da fazladır. Konsol piyanoların hiçbir parçasına zarar vermeden, uzman ekibimiz sayesinde kaliteli bir taşıma hizmeti gerçekleştiriyoruz. Öncelikle kalın battaniyeye sarılan konsol piyanonuzu battaniye uçlarını koli bandıyla sabitliyoruz. Böylece piyanonuzun zarar görmesini önleyerek hiç hasar almadan gideceği yere sorunsuz şekilde ulaştırıyoruz. Battaniye ile sardığımız konsol piyanonuzu streç film ile de sararak tam koruma sağlıyoruz. Piyanolara özel geniş bant şeklindeki kayışları da kullanarak askıya aldığımız konsol piyanolarınızı yine tekerlekli taşıyıcı ve geniş palet kullanarak dikkatlice taşıyoruz.

Dijital Piyanolar Nasıl Taşınır?

Adana piyano taşıma olarak kaliteli bir piyano taşıma hizmeti sınıyoruz. Dijital piyanoların taşınması, diğer bahsedilen piyanoların taşıma işlemlerine göre çok daha kolaydır. Dijital piyanolarda, ısı ve nem değişikliği veya yer değişikliği olduğunda akort ayarlaması yapmanız gerekmez. Diğer piyano türlerine göre çok daha hafif olduğundan kolay şekilde taşınır. Dijital piyanolarınızı uygun şekilde paketleyerek hassas şekilde taşıyoruz.

Piyano Taşıma İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Taşıma işlemlerini deneyimli ekibimizle kaliteli şekilde tamamlıyoruz. Çünkü piyanolar hassas aletlerdir ve büyük oldukları için taşınması zor eşyalardır. Bu yüzden uzman ekiplerle çalışmak önemlidir. Piyano taşıma işlemi öncesinde, piyano taşınacak alanın etrafında bir eşya olmadığından emin olunmalıdır. Büyük bir alet olduğu için etraftaki eşyalara çarpma riski yüksektir.

Ayrıca piyano taşıma için hazırlanırken kalın battaniyeler kullanılmalı ve tüm kenarları komple kapatılmalıdır. Battaniye dışında Adana piyano taşıma olarak piyanonuzda tam koruma sağlayabilmek için şerit ipler de kullanarak piyanonun üstünü tamamen örtüyoruz.

Kuyruklu piyanolarda ayakları çıkartarak kırılmasını önlüyoruz. Şehirlerarası taşıdığımız piyanolar için paketleme sırasında kurutucu paketleme yeri de ayarlayarak nemli kamyonda gidecek olan piyanonuzda çatlak oluşumuna da engel oluyoruz. Taşıma aracına yerleştirdiğimiz piyanonuzu araca sabitleyerek taşıma esnasında oynamasını veya düşmesini engelliyoruz. Bu sabitleme için kargo tipi askılar kullanıyoruz. Piyano ağırlığına göre dengeli bir şekilde taşınması için zemine ahşap plakalar yerleştirerek piyanonuzu güvence altına alıyoruz.

 

Ankara Evden Eve Nakliyat