ev taşırken buzdolabı fişi ne zaman çekilir

Ev Taşırken Buzdolabının Fişi Ne Zaman Çekilmeli

Her ev eşyasının kendine has taşıma yöntemleri vardır. Beyaz eşyalar  ,buzdolapları ve elektronik eşyalar ayrı özenle taşınmalıdır. Bunların başında en hassas eşyalardan buzdolabı taşımak da ayrı bir hassasiyet gerektirir. Ev taşırken buzdolabının fişini çekmek için de  bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Taşınma günü gelmeden bir gün önce buzdolabı içinde bozulabilecek gıda maddelerini tüketmeye başlayın.

Bu tür gıdaları komşularınızın dolaplarında saklamak da bir yol olabilir. Eğer derin dondurucunuz var ise akşamdan koyarak bir daha derin dondurucu kapağını açmaz iseniz taşıma işlemi bitene kadar muhafaza edebilirsiniz. Tabi bu durum şehir içi ve ya şehirler arası nakliyat için geçerlidir. Adana evden eve nakliyat sırasında bu konuda daha da dikkatli olmak gerekir. Çünkü Adana gerçekten yaz aylarında çok sıcaktır ve gıdaların bozulma süresi kısalmaktadır.

Buzdolabı Fişini Ne Zaman Çekmelisiniz ?

Adana asansörlü taşımacılık şirketleri profesyonel çalıştığından işi yarım günde bitirebilir. Ev taşırken buzdolabının fişini tüm eşyalar araca yüklendik ten sonra çekebilirsiniz. Dolayısı ile en son araca yüklenen buzdolabını son ana kadar kullanabilirsiniz. Buzluk kısmında buluna gıdaları eğer mesafe yakın ise çıkarmanıza gerek yok . O şekilde paketleme yapılabilir. Adana asansörlü taşımacılık yapılacağı için ağır da olsa taşınmasında her hangi bir zorluk olmayacaktır.

Ancak Adana şehirler arası nakliyat hizmeti alacak iseniz durum değişir. Mesafe uzun olduğundan içinde bulunan gıda maddeleri bozulur ve dolabınızın koku yapmasına neden olabilir. Adana şehir içi nakliyat sırasında çok fazla sorun olmayacaktır.

ev taşırken buzdolabı fişi ne zaman çekilir

Ev Taşırken Buzdolabı Fişi Ne Zaman Takılmalıdır ?

Buzdolabı içinde bir gaz dolaşım sistemi vardır. Taşınma esnasında gaz deposundan borulara gidebilir ve soğutma yapmaz. Bu yüzden taşıma işlemi bittik ten 1 saat sonra buzdolabı fişini tekrar takıp çalıştırmanızda sorun yoktur. Bizim tavsiyemiz eğer acil bir durum yok ise bekleme süresini 2 saate çıkarmanız yönündedir. Hatta markanızla ilgili teknik servise de danışabilirsiniz.

Taşınırken Buzdolabı İçindekiler Ne Yapılır ?

Taşınırken buzdolabı içindeki sıvı gıdaları önceden tüketmeniz gerekir . Aksi halde dolap içine hatta eşyalarınızın üzerine dökülür. Kuru gıdalar zaten ev taşıma firmaları tarafından koli ve ya taşıma sepetlerine koyulur. Buzluk kısmında bulunan  gıdalar da   o şekilde bırakabilirsiniz. Olduğu gibi paketlenir ve taşınır.

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara Evden Eve Nakliyat